::  FAQ  ::  Szukaj  ::  Użytkownicy  ::  Grupy  ::  Zaloguj  ::  Rejestracja  ::  Album  :: 

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak działa drukarka laserowa.
Autor Wiadomość
Karlus 
"
Junior Admin

Wysłany: Sob 03 Cze, 2017   Jak działa drukarka laserowa.

Jak w poprzednim temacie, Atanoda napisała że: ... chodzą parami.
W zeszłym tygodniu mnie to spotkało. Właśnie kiedy najbardziej potrzebujesz coś szybko
wydrukować, to albo braknie jakiejś farbki, albo nastąpi coś gorszego. I to było te najgorsze, a
szkoda, bo został mi pokaźny zapas farbek do Canona MG5450, ale dobre jest to że działa jeszcze
skaner i kopiarka.
Jak już kupować to o krok do przodu i kupiłem Color Laser CLP 315.
Jednak nie dało mi to spokoju i "zasięgnołem języka".
Pomyślałem że może to i kogoś z was zainteresuje więc skrótowo poniżej jak to działa.

Obecne ceny spadły do takiego poziomu, że mogą sobie na nie pozwolić użytkownicy domowi, którym zależy na szybkich wydrukach, tanio i w bardzo dobrej jakości.
Drukarka laserowa to trzy podstawowe zespoły.
1. Elektroniki i przetwarzania danych.
2. Zespół "zaczernienia papieru" - zwanej tonerem.
3. Mechanizm podawania i prowadzenia papieru
Działanie "zespołu zaczernienia papieru"
Toner (proszek) jest on mieszaniną cząstek transportujących ładunki elektrostatyczne (żelazo) i cząstek czerniących papier (sadza).
Bęben światłoczuły (OPC drum) jest centralnym elementem kartridża laserowego. Stanowi jakby jego oś i wykonuje główną pracę, również mechaniczną.
Elektroda ładująca - ładuje elektrostatycznie powierzchnie bębna światłoczułego (Primary Charge Roller).
Laser sterowany mikroprocesorem drukarki naświetla w zaprogramowanych miejscach naładowaną elektrostatycznie powierzchnię światłoczułą bębna, powodując zmianę ładunku. W efekcie powstaje obraz strony na bębnie - wstępnie tylko w formie elektrostatycznej.
Wałek magnetyczny (Mag Roller) - przejmuje toner ze zbiornika, oraz nadaje mu odpowiedni ładunek elektrostatyczny, dzięki czemu przylega on do odpowiednich (odwrotnie naładowanych przez laser) miejsc na bębnie światłoczułym
Bęben światłoczuły obracając się wchodzi w kontakt z wałkiem magnetycznym i następuje przeniesienie toneru.
Dalszy obrót bębna światłoczułego powoduje kontakt pokrytego tonerem obrazu z papierem. Bęben światłoczuły przekazał obraz na kartkę.
Po oczyszczeniu obracający się cały czas bęben światłoczuły dochodzi do elektrody ładującej i cykl pracy zaczyna się od początku.
W procesie druku konieczny jest jeszcze jeden etap - utrwalenie (zafixowanie) toneru na papierze. Następuje to poprzez obróbkę termiczną. Zazwyczaj w drodze przejścia kartki pomiędzy wałkiem grzewczym, a wałkiem dociskowym.
Mechanizm podawania papieru bywa najsłabszym elementem w drukarkach laserowych. Kartka papieru od podajnika do wyjścia z drukarki musi wielokrotnie przewinąć się na wielu wałkach i niestety, zwłaszcza w tańszych modelach, zdarza się, że ten mechaniczny proces ulega zakłóceniu.

Jak działa drukarka laserowa.jpg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 126,72 KB

Odpowiedz do tematu